2137/938
Dansk møbeldesign
Skammel af palisander med synlige samlinger, hynde betrukket med grønligt uld. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle stødmærker.
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Vurdering
Hammerslag