1926/842
Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Comic Strip”, 1993. Sign. Kvium 93, E.A. 9/10. Litografi i farver. Bladstørrelse 50×66. Uindrammet.
Litteratur: “Michael Kvium - Det trykgrafiske værk 1979–2006”, nr. EC 040, afb. s. 66.
Moderne kunst og design, 25. juni 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud