2052/25
A. Mackeprang (f. Langesø ved Odense 1833, d. Frederiksberg 1911)
En malkepige med køerne nær en gård. Sign. A. Mackeprang. Olie på lærred. 80×127.
Retoucheringer og krakeleringer. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. december 2020
Vurdering
Hammerslag