2004/539
Kræsten Iversen (f. Holsted 1886, d. København 1955)
Landskab med køer på græs. Sign. K. I. Olie på lærred. 94×137.
Større krakeleringer.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag