2148/1350
“Herbag” taske af brunt læder og beige kanvas med sølvfarvede beslag, skulderstrop og ét rum indvendigt. Lås og nøgler samt mindre udskifteligt kanvas medfølger. H. 36 x B. 30 x D. 10 cm. Medfølgende kanvas H. 25 x B. 26 x D. 10 cm. 2011.
Original dustbag medfølger.
Fremstår med alm. alders- og brugsslitage. Mærker og ridser på læder. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 1. december 2021
Vurdering
Hammerslag