2426/1264
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne sorte og hvide diamanter. Vægt ca. 16,5 g. B. 8–12 mm. Str. ca. 55.
Fremstår med alders- og brugsslitage. To diamanter mangler.
Vurdering
Hammerslag
175485 | ||
968786 |