2045/368
Dansk Louis XVI armstol af hvidmalet og forgyldt træ. 18. årh.s slutning.
Proveniens: Valbygaard, Slagelse.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Løs i samlingerne. Restaureret på ryggen.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag