2142/668
Ole Hagen, Cohr (f. 1913, d. 1984)
Cocktailshaker af klart glas med montering af sterlingsølv. Udført og stemplet hos A. Michelsen. H. 22. Røreske af sterlingsølv udført og stemplet hos Cohr. Vægt 52 g. L. 30,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag