2142/​668

Ole Hagen, Cohr (f. 1913, d. 1984)

Cocktailshaker af klart glas med montering af sterlingsølv. Udført og stemplet hos A. Michelsen. H. 22. Røreske af sterlingsølv udført og stemplet hos Cohr. Vægt 52 g. L. 30,5. (2)

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 19. oktober 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK