2449/29
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoderen Kazanskaja. Tempera på træ med oklad af messing. 19. årh. 33×26 cm.
Mindre afskalninger og krakeleringer. Oklad med enkelte mærker. Enkelte retoucheringer og enkelte senere søm.
Vurdering