Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
Fire kompositioner. Tre sign. Ejler Bille 88 og én 89. Nummereret 154/250 og e.a. Litografier i farver. Uindrammede. (4)
Litteratur: Nikolajsen & Moestrup nr. 69, 72, 74 og 80.
Papiret er gulnet. Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 21. april 2020
20 bud