2124/323
Ubekendt maler, 18. årh.
Johannes Døberen med lammet. Usigneret. Olie på lærred. 40,5×32,5. Samtidig ramme.
Huller, afskalninger og krakeleringer. Rammen med omfattende skader.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud