2431/​36

Sladrekompas af forgyldt og bemalet metal, kroneformet topstykke. Kompasrose sign. Gerhard Andreas Pohlman Fecit Hamburg, glasset betegnet St. Croix. 19./20. årh. H. 36. Diam. 25.

Aldersrelaterede spor og mærker.

Fra i Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

908064 11.000 DKK
834725 10.500 DKK
908064 (Autobud) 10.000 DKK
834725 10.000 DKK
908064 (Autobud) 9.500 DKK
834725 9.000 DKK
908064 6.500 DKK
834725 6.000 DKK