1251/1710
Kinesisk kurv af sølv med to hanke, rigt drevet og ciseleret med bladværk, dyr og skjolde. Stemplet. 20. årh. Vægt ca. 285 gr. H. 13. Diam. 14.
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 20. december 2012
Vurdering
Hammerslag