2447/​190

Mieczyslaw Tadeusz Janikowski (f. Zaleszczyki 1912, d. 1968)

Hestetrukken trojka i høj fart over sneen. Utydlig sign. Olie på lærred. 60×80.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

19 bud

805155 2.800 DKK
891016 2.700 DKK
921626 2.600 DKK
891016 2.500 DKK
921626 2.400 DKK
891016 2.300 DKK
921626 2.200 DKK
891016 2.100 DKK
921626 (Autobud) 2.000 DKK
891016 1.950 DKK
921626 1.900 DKK
891016 1.850 DKK
921626 1.800 DKK
891016 1.750 DKK
921626 1.700 DKK
1071020 1.650 DKK
891016 1.600 DKK
921626 1.550 DKK
900678 1.500 DKK