1327/1645
Russisk ikon forestillende Jomfru Maria og Kristusbarnet “Bring Mine Sorger Lindring”. Tempera på træ. 19. årh. 72,5×59.
Mindre krakeleringer. Mindre revner i træet. Restaureret.
Varia, 4. juli 2013
Vurdering
Hammerslag