2142/211
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
“Dagmar under Stromboli”. Sign. Vilh. Arnesen 5/12 94. Olie på malepap. 22×27.
Enkelte retoucheringer. Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer og enkelt afskalning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
25 bud