12203/​49

Dansk senempire cylinderchatol af mahogni. Ca. 1840. H. 225. B. 117. D. 54/75.

To skuffer mangler bengreb. Mindre finérskade under højre dør (se foto). Desuden almindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.

Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022

Vur­dering

3.000–5.000 DKK

Hammerslag