2048/1109
Bent Knudsen (f. Fredericia 1924, d. Kolding 1997)
Skulpturel armring af 18 kt. guld prydet med Tahitiperler. Dessin 315. Indvendig ca. 4,4×4,9 cm. Vægt ca. 44 g.
Proveniens: Tidligere i Anni og Bent Knudsens private eje.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 25. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud