1908/41
Italiensk maler, 18. årh.
Bjerglandskab med personer og geder i udkanten af en by. Usigneret. Olie på lærred. 47×62.
Retoucheringer samt reparationer langs kanter. Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Arealer med tyndere bemaling.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019
Vurdering
Hammerslag