2004/​71

ET PAR italienske Régence dobbeltlampetspejle i rammer af forgyldt og udskåret træ. Spejlglas med ætsede figurdekorationer.Ca. 1730. H. 73. B. 28. (2).

Almindelige alderstegn. Det ene spejlglas revnet. Begge spejlglas let forvitrede. Bagbeklædninger muligvis senere.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag