2427/211
To kasseroller af sølv, drevede med kæmninger, med stjerthank af træ. Den ene A. Dragsted, København 1919, den anden med kinesisk eksportsølvstemplet, Diam. 19 cm. . Derudover tripod flødekande med stjerthank, Prahl, København 19. årh. Vægt i alt 1211 g. (3)
Mindre buler, ridser og mærker.
Fra
i
Vurdering
818051 |