2012/​9038

Johan Åkerblad (1728-1799), tilskrevet

Gustaviansk spejl i ramme af udskåret og forgyldt træ. Usigneret. Sverige, ca. 1780. H. 73. B. 31.

Brugs- og alderstegn. Todelt spejlglas med tegn på forvitring grundet alder.

Selected, 16. marts 2020

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK