2139/579
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Kirke og figurer. Sign. Oluf Høst 54, 288/310. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×76. Uindrammet.
Folder, afrivninger og revner i papiret.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag