2044/34
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)
En mand og dyr på engen. Sign. LT, 3–8 22. Olie på lærred. 25×31.
Behov for let overfladerensning. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag