2044/​34

Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927)

En mand og dyr på engen. Sign. LT, 3–8 22. Olie på lærred. 25×31.

Behov for let overfladerensning. Afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

10.000–12.000 kr.

Hammerslag

9.000 kr.

(Autobud) 9.000 kr.
8.500 kr.
8.000 kr.