1239/226
Maleriramme af rigt udskåret og forgyldt træ og gesso. 19. årh. Indvendige mål 61,5×46.
Proveniens: Familien efter Ferdinand Graff von Zeppelin og Freiherr Koenig-Warthausen.
Del af pyntelister mangler. Små afslag og løse dele.
Ældre malerier og antikviteter, 24. september 2012
Vurdering
Hammerslag
12 bud