1731/​1558

Yuan Ling, 19/20. årh.

Familieportræt. Sign. Kinesisk scroll, tush og gouache på silke. Billedfelt 108×49 cm.

Flere foldemærker, rifter og huller; montering med slitage.

Varia, 3. august 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag