1731/1558
Yuan Ling, 19/20. årh.
Familieportræt. Sign. Kinesisk scroll, tush og gouache på silke. Billedfelt 108×49 cm.
Flere foldemærker, rifter og huller; montering med slitage.
Varia, 3. august 2017
Vurdering
Hammerslag