1315/106
Ubekendt maler, ca. 1900
To heste i en skovlysning. Utydelig signatur. Olie på lærred. 46×53.
Enkelt retouchering. Én reparation/lap på bagsiden. Minimale krakeleringer. Hul (ca. 4 cm).
Ældre malerier og møbler, 8. april 2013
Vurdering
Hammerslag