1821/1533
Et par Louis XVI form kandelabre af forgyldt bronze med stammer af porcelæn. Hver til fem lys. 19. årh.s slutning. H. 48 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag