Foto endnu ikke klar
888/200
Et par Gustavianske armstole af bemalet træ, firsidede rygge udskåret med ottetalsbort, runde kannelerede ben. Stockholm, 18. årh.s slutning. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 18. september 2019
Vurdering
Hammerslag