12027/208
Dansk barok standur i kasse af bemalet træ. Signeret Christian Due. 18. årh.s slutning. H. 180.
Almindelige brugs- og alderstegn. Senere bemaling. Lodder, pendul og nøgle medfølger.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag