12027/​208

Dansk barok standur i kasse af bemalet træ. Signeret Christian Due. 18. årh.s slutning. H. 180.

Almindelige brugs- og alderstegn. Senere bemaling. Lodder, pendul og nøgle medfølger.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK