1504/1731
Kinesisk skæring af forgyldt træ, rigt udskåret med talrige figurer og arkitektur. 20. årh. Skæring H. 44. B. 29. Ramme H. 64. B. 46.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Varia, 22. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
24 bud