2114/884
Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet (f. 1913, d. 2004)
Bord/væglampe af sort- og rødlakeret metal med messingmonteringer og perforeret skærm. 1950'erne. H. 35.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Let løs skærm med buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 6. april 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud