1947/​2004

Bulova

Herrarmbåndsur af 18 kt. guld. Ref. 13366. Automatisk kronografværk med dato. Hvid urskive med forgyldte visere og timemarkører. Monteret med senere rem af sort læder med forgyldt spænde. Urets diam. 36 mm. 1980'erne.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 20. november 2019

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK