2110/126
Kinesisk figur af patineret bronze i form af Guanyin, holdende en kurv med fisk, stående på bølger. 20. årh. H. 26.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag