12115/​26

Dobbelt frigangs kaffemølle af forkromet metal samt bemalet træ, front med skuffer og rum, heri diverse effekter til møllen. Mærkat fra Kaffemøllefabriken Ideal, Aarhus. 20. årh. H. 175. B. 100. D. 60.

Proveniens: Åbybro købmandsforretning.

Brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 15. april 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK