2431/​59

Stor fransk prismekrone med stel af forgyldt bronze, 12 svungne lysarme, indvendig monteret til el., behængt med prismer i kæder. Empire form, ca. 1900. H. 120. Diam. 80.

Proveniens: Hotel Kong Frederik, København.

Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Støvet, kunne godt bruge en rengøring.

Fra i Lyngby
Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

992834 7.000 DKK