2109/920
Dansk billedhugger, 20. årh.
Stående nøgen kvinde. Usigneret. Skulptur af udskåret eg. 1950–60'erne. H. 72.
Ridser, mærker og tørringsrevner i træet.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag