2050/​8578

Russisk ikon med fremstilling af helgene Zosima og Savatity af Solovki. Tempera på træpanel. 19. årh. 27×22.

Fremstår med mindre aldersslitage.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag