Cathrine Raben Davidsen (f. København 1972)
“Arachne”. Sign. CRD 06; sign. med titel og datering på bagsiden. Pastel og oliekridt på papir. Bladstørrelse 100×64.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020