2434/​57

Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå og overglasur farver med chrysanthemer, et insekt dækker en fejl i porcelænet. Omlavet til lampe. Mærket Qianlong, men senere. H.ekskl. montering 32 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

295626 3.200 DKK
1135064 3.000 DKK