2142/109
Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)
Sommerlandskab med kornmark og træer. Sign. I. S. 1914. Olie på malepap monteret på træ. 33×50.
Retoucheringer langs øvre kant. Nålehuller i kanter. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag