2142/​109

Joakim Skovgaard (f. København 1856, d. sst. 1933)

Sommerlandskab med kornmark og træer. Sign. I. S. 1914. Olie på malepap monteret på træ. 33×50.

Retoucheringer langs øvre kant. Nålehuller i kanter. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
(Autobud) 2.700 DKK
2.600 DKK
2.000 DKK