1343/762
Charlotte Perriand, stil (f. Paris 1903, d. sst. 1999)
Trebenet skammel af bøg. H. 56.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 22. oktober 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
9 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||