2417/137
Norsk rokoko armstol og to danske rokoko stole af nøddetræ og nøddepoleret bøgetræ med forgyldte skæringer. 18. årh.s midte. (3)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud