2013/281
Tre boltjern af messing med greb af drejet træ, de to graveret med blomster. Et stemplet. 19. årh. H. 13–16. (3)
Et boltjern med reparation. Et greb med reparation og ormehuller, et med revne og afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. marts 2020
Vurdering
Hammerslag