2032/​144

Et par højryggede kinesiske armstole af rødlakeret og guldstafferet træ, gennembrudt rygstykke udskåret med hjort og vegetation. 19. årh. (2)

Krakeleringer. Større afslag og afskalninger. Kraftig brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag