Sonia Delaunay (f. Gradizsk, Ukraine 1885, d. Paris 1979)
Uden titel, ca. 1970. Sign. Sonia Delaunay, 59/100. Radering i farver. Bladstørrelse 38×28. I håndforgyldt ramme fra Ove Olsen.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020