2449/885
Wengler
Et par sammenklappelige stole af bambus og flet med stropper af kernelæder. Udført hos R. Wengler. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle fletdefekter.
Vurdering