2109/940
Jens H. Quistgaard, m.fl. (f. København 1919, d. 2008)
Richard Nissen, m.fl. (f. 1928, d. 2022)
Tre serveringsbakker af teak og eg. Udført og mærket hos Dansk Designs Denmark, Nissen m.fl.. Diam. 32 og L. 60. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Tørringsrevner. Aflangt teak bakke med stødmærker. Bakke af eg og rund bakke af teak er 2. sortering.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag